Posortuj według: datydownup alfabetudownup ocenydownup autoradownup

Włatcy Móch - Lekcja 21 - Miś Przekliniak - odcinek 21

Włatcy Móch - Lekcja 21 - Miś Przekliniak - odcinek 21

Miś Przekliniak
Czesio, chcąc obejrzeć swoją ulubioną "bajuchę" urządza sobie "skryjówkę". Spostrzega, że telewizor (w rzeczywistości zwykła pralka) się popsuł. Postanawia ściągnąć na miejsce Konieczkę, w celu nareperowania telewizora. W tym czasie na skryjówkę Czesia jest napad. Miejscowy kloszard kradnie "bajuchę", fotel oraz Misia Przekliniaka. Miś nie grzeszy kulturą oraz poprawnym słownictwem. Zamiast tego posługuje się wulgaryzmami. W czasie sprzątania parku w ramach Dnia Ziemi cała paczka prowadzi śledztwo, mające wykryć miejsce pobytu ukradzionego Czesiowi tytułowego misia. Chłopcy dostają identyfikatory elokoga. Kloszard (nazwany przez chłopców Petronel) kradnie Maślanie identyfikator, który okazał się zwycięskim losem. Petronel otrzymuje telewizor. Czesio i Miś odnajdują się na wysypisku śmieci.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 20 - Barbakiu z Mruczusiem - odcinek 20

Włatcy Móch - Lekcja 20 - Barbakiu z Mruczusiem - odcinek 20

Barbakiu z Mruczusiem
Szkolna higienistka straciła swojego ulubionego kota - Mruczusia. Czesio, z powodu śpiewania na lekcji, nie dostaje urodzinowego cukierka od Andżeli, więc postanawia zrobić sobie cukierki sam. Chłopcy są zaproszeni na przyjęcie do Andżeliki - do rezydencji jej rodziców. W związku z tym postanawiają w prezencie sprawić jej kota, którym jest właśnie martwy tytułowy Mruczuś. Niestety w wyniku eksperymentów z materiałami pirotechnicznymi, na orbitę zostaje wystrzelona jego głowa, więc chłopcy zastępują ją głową ulepioną z czesiowych cukierków. Andżelika jednakże nigdy nie otrzymuje swojego prezentu, gdyż zostaje pożarty przez jej psa.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 19 - Druch Boróh - odcinek 19

Włatcy Móch - Lekcja 19 - Druch Boróh - odcinek 19

Druch Boróh
Tym razem do klasy wmaszerowuje Druch Boróh, by młodym obywatelom przekazać ideę harcerstwa. Maślana i Andżelika nie chcą jednak zostać Zuchami i jechać na rajd. Drucha Boróha to nie zraża ? pojadą i tak, bo dla cywili też przewidziane będą zajęcia z Japończykiem. W czasie akcji Anusiak ma spore kłopoty z inhalatorem, Konieczko w ramach sprawności poluje finką na wiewiórki, Maślana ciosem bokena powala mistrza układania kwiatów - Pana Saito, zaś Czesio podpala cały las. Do tego dochodzi w namiocie niespodziewana wizyta martwych zombie Marcela oraz Pana Pułkownika, serce Boróha nie wytrzymuje.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 18 - Radyjko Babci - odcinek 18

Włatcy Móch - Lekcja 18 - Radyjko Babci - odcinek 18

Radyjko Babci
Anusiaka odwiedza babcia, która przyjeżdża wraz ze swoim ulubionym radyjkiem z Torunia. Bohaterowie wracają ze szkoły, by namówić babcię na zrobienie im pierożków. Udaje im się to, ale babcia zamyka ich kuchni i zmusza do jedzenia coraz to nowych dań. Nie omija to także Pani Frał, która przychodzi do Państwa Anusiaków z interwencją. W czasie, gdy bohaterowie są zamknięci w kuchni, babcia słucha audycji w swoim radio, a potem chce, by dzieci też jej słuchały. Jednakże dzięki sprytowi Anusiaka, kieszeniom Konieczki i Maślany oraz głodnemu Czesiowi udaje się wezwać na pomoc Higienistkę, która uwalnia ich z "pułapki" oraz podmienia radyjko na discmana z płytą Boba Marleya. Na koniec odcinka Pani Frał znajduje radyjko.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 17 - Maksymalna kontrola - odcinek 17

Włatcy Móch - Lekcja 17 - Maksymalna kontrola - odcinek 17

Maksymalna kontrola
Nowa pani dyrektor ma za zadanie przeprowadzić w szkole wprowadzony przez Ministra Edukacji program Maksymalna kontrola zakładający m.in. kontrolę uczniów i pracowników systemem kamer video oraz przymusowe mundurki. Chłopcy podejmują różne próby sabotażu mające na celu obalenie nowego regulaminu. Chłopcy zakładają radio "Wolna Szkoła", którego hymnem jest psalm autorstwa Czesia: "Błogosławieni Ci, co lubią móchy". Radio zyskuje popularność, na co nowa Pani Dyrektor zwołuje apel, na którym szuka winnych. Wydaje ich Czesio, który chciał zdobyć obiecaną nagrodę ? czekoladę. Pani Higienistka również będąca przeciwna nowym zasadom (zabraniającym jej m.in. grać na gitarze w szkole i poza nią), leci do Warszawy, do ministerstwa oświaty. W budynku odkrywa tajny plan ministra, który produkował androidy i mianował je dyrektorami szkół. Wokół sprawy rozpętuje się burza medialna, a program zostaje odrzucony.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 16 - Romek i jego Fred - odcinek 16

Włatcy Móch - Lekcja 16 - Romek i jego Fred - odcinek 16

Romek i jego Fred
Do Maślany przyjeżdża jego piętnastoletni kuzyn Romek. Zachowuje się on dość dziwnie. Przeżywa on problemy okresu dojrzewania. Po oglądaniu różnych scen erotycznych, wychodzi do toalety by "zmarszczyć Freda". Romek przejmuje bazę chłopaków. Po rozmowie Maślany z Higienistką, chłopcy dowiadują się kto jest tym tajemniczym "Fredem". Czesio oznajmia, że on również rozmawia ze swoim "Wackiem". Dzięki podstępnemu planowi uczniom udaję się znaleźć rozwiązanie problemu.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 15 - Karnawau - odcinek 15

Włatcy Móch - Lekcja 15 - Karnawau - odcinek 15

Karnawau
Maślana, Anusiak, Konieczko oraz Czesio są pod wielkim wrażeniem majora Kupricza; głównego bohatera nowego filmu DVD "Kosmiczni komandosi". W szkole zostaje zorganizowany bal karnawałowy "Śnieżka i jej krasnoludki", jednak chłopaki zamiast za krasnoludki przebierają się za komandosów (z wyjątkiem Maślany, który przez pomyłkę jego rodziców, przychodzi na bal przebrany za Śnieżkę). Ich wyobraźnia doprowadza do draki w szkole, dzieci traktują jak złe mutanty, zaś panią Frał jako super dużego potwora. Nie zapominają o broni kosmicznych komandosów.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 14 - Wykopki - odcinek 14

Włatcy Móch - Lekcja 14 - Wykopki - odcinek 14

Wykopki
Cała klasa jedzie na wykopki. Anusiak, Maślana, Konieczko i Czesio zamierzają urządzić na polu manewry bojowe i w tym celu przygotowują karbidową megapetardę. W trakcie przygotowań Czesio znajduje na kartoflisku butelkę z wódką i czterej chłopcy niechcący upijają się. Wszystko kręci ekipa telewizyjna, która otrzymuje Oscara za najlepszy film dokumentalny o wykorzystywaniu dzieci w Polsce przy ciężkich pracach rolnych. Postanawia również zrobic wywiad z osobą, która zebrała najwięcej koszy z ziemniakami. Tą osobą okazuje się być Czesio.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 13 - Mikołajki - odcinek 13

Włatcy Móch - Lekcja 13 - Mikołajki - odcinek 13

Mikołajki
Nadchodzą Mikołajki. Wszyscy myślą tylko o prezentach i życzeniach, które można napisać w listach do Mikołaja. Jednak Pani Frał chce, by dzieci wkroczyły wreszcie w świat dorosłych, skończyły z zabobonami i zdradza tajemnicę Mikołaja ? wszystkie dzieci są zdruzgotane. Pani Frał proponuje klasowe mikołajki, urządza losowanie i każe dzieciom przynieść prezenty dla wylosowanych osób. Na przerwie cała zrozpaczona paczka topi losy w toalecie i namawia resztę klasy, by zignorować klasowe mikołajki. Chcąc dowiedzieć się prawdy, chłopcy ustalają też, że namówią rodziców, by im nic nie dawali ? to jedyny sposób, aby wystawić na próbę Świętego Mikołaja. Gdy nadchodzi 6 grudnia wszyscy z niecierpliwością czekają na reakcję nauczycielki, gdy ta odkryje, że w pudle nie ma prezentów. Jednak do klasy wkracza Dobry Duch Szkoły, czyli przebrana Higienistka i to ona z okrzykiem: Jasna dupa! odkrywa brak prezentów. Przed wściekłością Pani Frał ratuje klasę sąsiad Czesia z cmentarza ? Marcel, który w przebraniu Świętego rozdaje dzieciom pięknie opakowane prezenty ? wykopane na cmentarzu niewypały. W tym odcinku poznajemy też osobiście samego Świętego Mikołaja, którego zachowanie i zasób słownictwa jest daleki od naszych wyobrażeń.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 12 - Muzełum - odcinek 12

Włatcy Móch - Lekcja 12 - Muzełum - odcinek 12

Muzełum
Odcinek jest kontynuacją odcinka Ałtobus i suwenira. Czesio zostaje przed muzeum uwięziony w zbroi rycerza. Nieświadom tego przewodnik wyjaśnia dzieciom panujące w muzeum żelazne zasady: ubrać papucie, nie dotykać eksponatów i nie przekraczać rozwieszonych czerwonych magicznych sznurków, chroniących najcenniejsze eksponaty. Nieposłuszni chłopcy organizując wyścigi na filcowych papuciach oddalają się nieco od grupy. Anusiak nie chce słuchać zakazów, przekracza magiczny sznurek i znika ? przenosi się w czasie stając się baronem ? pierwszym właścicielem pałacu, któremu służba przynosi znakomitą szarlotkę. W tym czasie Czesio zniecierpliwiony czekaniem potyka się, wpada do studni i odkrywa tajne przejście. Błądząc w podziemiach spotyka "miłego Misia" (w rzeczywistości gigantycznego szczura), który wkrótce pomoże wszystkim chłopcom. Przy kolejnej sali poświęconej drugiemu właścicielowi ? wynalazcy, Maślana, trochę przypadkiem, popycha Konieczkę na magiczny sznurek, powodując ku swojemu przerażeniu zniknięcie kolegi. Konieczko jako drugi właściciel pałacu naprawia stojącą w rogu pokoju maszynę do mielenia mięsa i zostaje do niej wciągnięty. Maślana cały w nerwach chce prosić Panią Frał o pomoc, jednak przewodnik bagatelizuje całą sprawę i opowiada o następnej sali, gdzie zgromadził wielki majątek ostatni właściciel. Leżąca na podłodze moneta sprawia, że Maślana zapomina się na chwilę, przechodzi przez sznurek i zmuszony jest przeżyć los przesłuchiwanego przez NKWD trzeciego zarządcy pałacu. Zaniepokojona nieobecnością chłopców Pani Frał przez przypadek poznaje w podziemnej krypcie mroczną prawdę przewodnika muzeum z Bractwa Filcowych Papuci i gdyby nie Czesio i jego Misio, podzieliłaby los biednych chłopaków. I znów, tak jak w poprzednim odcinku wszystko okazuje się tylko snem ? tym razem snem Pani Frał. Ta przestraszona koszmarem daje dzieciom do wyboru zwiedzanie muzeum albo wesołe miasteczko.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 11 - Ałtobus i suwenira - odcinek 11

Włatcy Móch - Lekcja 11 - Ałtobus i suwenira - odcinek 11

Ałtobus i suwenira
Jest to pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu. Maślana, Konieczko, Anusiak i Czesio tworzą już zgraną paczkę oraz jak zwykle sprawiają problemy. Chłopcy jadą z całą klasą na wycieczkę do muzeum autokarem, którego kierowca mruczy pod nosem teksty typu "ave satan" i "A jadłaś kiedyś kota?". Dzieci w międzyczasie częstują Andżelikę moczem Czesia, wmawiając jej, że to sok. Na pierwszym postoju kupują w sklepie z upominkami maczugę. Usłyszawszy od kierowcy, że może mieć magiczną moc, postanawiają poznać jej niesamowite właściwości. Cios Czesia w Andżelikę odkrywa fantastyczną właściwość maczugi ? okazuje się bowiem, że dziewczyna nic nie pamięta. Chłopcy nazywają maczugę "Suwenirą zapomnienia". Na następnym postoju Konieczko postanawia dokładnie zbadać nowo zakupiony artefakt. Wypróbowują właściwości maczugi na Anusiaku, dając mu bolesnego kopniaka w krocze a następnie uderzając Suwenirą Zapomnienia. Anusiak traci pamięć, nie poznaje ani kolegów ani Pani Frał. Gdy ponownie dostaje "Suwenirą" w głowę, zamienia się ciałem z Andżeliką. (Przy okazji poznajemy zaniepokojonych rodziców Andżeliki i ich szybki wóz). Gdy znów pada cios na głowę chłopca wszystko wraca do normy, lecz niestety maczuga zostaje złamana. Trudno powiedzieć, czy wszystko zdarzyło się naprawdę, czy było tylko snem zatrutego kromką Czesia Anusiaka. Odcinek kończy się w chwili, gdy autobus dociera do muzeum, a kierowca śmiertelnie przestrasza wychodzących zeń niemieckich turystów.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 10 - Korzóh, mleczarka i korek do rzaby - odcinek 10

Włatcy Móch - Lekcja 10 - Korzóh, mleczarka i korek do rzaby - odcinek 10

Korzóh, mleczarka i korek do rzaby
Podczas zabaw z saletrą przez Konieczkę, Maślanę i Czesia, podbiega do nich Anusiak i pokazuje dołączony do gazety film Hitler ? droga do władzy nad światem. Aby nikt inny nie wpadł na ten sam pomysł, wykupił wszystkie 5 egzemplarzy z kiosku. Dzieci oglądają z zapartym tchem, by zobaczyć, w jaki sposób można dojść do władzy nad światem. Zafascynowani filmem postanawiają zostać faszystami. Biją innych uczniów twierdząc, że to spiskowcy. Pani Frał przyłapuje ich na tym procederze i postanawia na apelu szkolnym udzielić im nagany. Jednakże apel zostaje przerwany w dość nieoczekiwany sposób wejściem Czesia śpiewającego hymn Rzeszy i niosącego sztandar z namalowaną swastyką. W odpowiedzi na zachowanie chłopców, Pani Frał każe im obejrzeć film o pogromcach Hitlera ? Związku Radzieckim i jego wodzu, Stalinie. Niestety wbrew oczekiwaniom Pani Frał, dzieci postanawiają zostać komunistami. Na Czesiu ogromne wrażenie robią też wąsy Stalina - dużo większe od Hitlera. Z ukradzionej rury kanalizacyjnej, sprayu i kontenera na śmieci budują krążownik "Aurora" i zamierzają zaatakować symbol ucisku i tyranii ? szkołę. Jednak skonstruowane przez nich działo wybucha parząc bohaterów. Trafiają do Higienistki, która daje im do obejrzenia filmy o amerykańskich pilotach, którzy zawsze wygrywają ze wszystkimi. Dzieci po obejrzeniu tych filmów postanawiają zostać pilotami amerykańskich myśliwców. Następnego dnia Pani Frał zaprasza na lekcje Arabów, którzy mają opowiedzieć o swoim kraju. Chłopcy traktują ich jednak jako terrorystów z Al-Kaidy i atakują. Odcinek kończy się relacją Czesia o tym, że Pani Frał nakazała dzieciom obejrzenie filmu o torelancji oraz zabroniła zabawy w Amerykańców.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 09 - Pranie mózgów - odcinek 09

Włatcy Móch - Lekcja 09 - Pranie mózgów - odcinek 09

Pranie mózgów
Podczas zabaw z saletrą przez Konieczkę, Maślanę i Czesia, podbiega do nich Anusiak i pokazuje dołączony do gazety film Hitler ? droga do władzy nad światem. Aby nikt inny nie wpadł na ten sam pomysł, wykupił wszystkie 5 egzemplarzy z kiosku. Dzieci oglądają z zapartym tchem, by zobaczyć, w jaki sposób można dojść do władzy nad światem. Zafascynowani filmem postanawiają zostać faszystami. Biją innych uczniów twierdząc, że to spiskowcy. Pani Frał przyłapuje ich na tym procederze i postanawia na apelu szkolnym udzielić im nagany. Jednakże apel zostaje przerwany w dość nieoczekiwany sposób wejściem Czesia śpiewającego hymn Rzeszy i niosącego sztandar z namalowaną swastyką. W odpowiedzi na zachowanie chłopców, Pani Frał każe im obejrzeć film o pogromcach Hitlera ? Związku Radzieckim i jego wodzu, Stalinie. Niestety wbrew oczekiwaniom Pani Frał, dzieci postanawiają zostać komunistami. Na Czesiu ogromne wrażenie robią też wąsy Stalina - dużo większe od Hitlera. Z ukradzionej rury kanalizacyjnej, sprayu i kontenera na śmieci budują krążownik "Aurora" i zamierzają zaatakować symbol ucisku i tyranii ? szkołę. Jednak skonstruowane przez nich działo wybucha parząc bohaterów. Trafiają do Higienistki, która daje im do obejrzenia filmy o amerykańskich pilotach, którzy zawsze wygrywają ze wszystkimi. Dzieci po obejrzeniu tych filmów postanawiają zostać pilotami amerykańskich myśliwców. Następnego dnia Pani Frał zaprasza na lekcje Arabów, którzy mają opowiedzieć o swoim kraju. Chłopcy traktują ich jednak jako terrorystów z Al-Kaidy i atakują. Odcinek kończy się relacją Czesia o tym, że Pani Frał nakazała dzieciom obejrzenie filmu o torelancji oraz zabroniła zabawy w Amerykańców.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 08 - Higieniczny blues - odcinek 08

Włatcy Móch - Lekcja 08 - Higieniczny blues - odcinek 08

Higieniczny blues
Anusiak po zabawie w zdobywanie twierdzy, w której grał rolę tarana, trafia do Higienistki. Zauważa, że ta wciąż szlocha. Na lekcji o dobrych uczynkach Anusiak stwierdza, że chciałby to zmienić. Jako karę za złe zachowanie pani Frał każe pozostałym chłopcom pomóc mu w spełnieniu jego dobrego uczynku. Po zbadaniu sytuacji postanawiają pomodlić się w kościele w intencji Higienistki. Następnie chłopcy udają się do swojej bazy, by poeksperymentować na kocie, którego Konieczko obiecał wypuścić podczas modlitwy. Kocur ucieka i zostaje później znaleziony przez Higienistkę. Tego wieczora Higienistka upijając się, słyszy w telewizji, że wygrała w loterii "Losso" sześć milionów złotych; po chwili dostaje telefon z wytwórni płytowej z propozycją kontraktu, następnie dostaje pocztą wiadomość o zwycięstwie w plebiscycie na higienistkę roku, po czym obok jej domu rozbija się samolot nie czyniąc u niej żadnych szkód. Następnego dnia spotyka się z listonoszem, który wyznaje jej miłość. Nie mogąc napisać dobrego bluesa znowu staje się nieszczęśliwa. Chłopcy postanawiają "uszczęśliwić" ją ponownie ? Maślana wysyła na nią donos do Urzędu Skarbowego, Czesio nasyła Marcela na Listonosza, Anusiak i Konieczko podpalają jej dom miotaczem ognia, a Pan Bóg zsyła burzę z piorunami. Siedząc w więzieniu za niezapłacony podatek od sześciu milionów, które spłonęły, Higienistka może w końcu napisać dobrego bluesa, który podoba się współwięźniom.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 07 - Wiedźma Shigella - odcinek 07

Włatcy Móch - Lekcja 07 - Wiedźma Shigella - odcinek 07

Wiedźma Shigella
Z okazji swoich imienin Czesio przynosi na lekcję znalezione gdzieś śliwki, którymi chce poczęstować klasę. Jednakże ma jedynie pięć śliwek, które wystarczają na poczęstowanie Pani Frał oraz pozostałych bohaterów. Śliwki te były brudne i spowodowały zarażenie bakteriami shigella wywołującymi czerwonkę. Wszyscy trafiają do szpitala na kwarantannę i leczenie. By zająć czymś chłopców, Higienistka przynosi Maślanie prezent od jego ojca ? laptopa z zainstalowaną komputerową wersją gry Magiczni wojownicy. Gra wciąga dzieci tak, że nie mają czasu iść do toalety i co chwila zmieniają przez to łóżko. Postacie oraz wydarzenia w grze do złudzenia przypominają te w rzeczywistym świecie (np. Pani Frał jest złą Wiedźmą Shigellą, a celem bohaterów jest jej zwalczenie) z tą różnicą, iż po śmierci bohatera może się on odrodzić. W grze pojawia się również tajemniczy druid, który pomaga bohaterom wypełnić misję zabicia wiedźmy. Po skończonej grze dzieci kładą się spać, a nazajutrz budzą się już zdrowsi. Przychodzi do nich Pani Frał, w której dzieci rozpoznają złą wiedźmę z gry. Na ratunek ponownie przybywa tajemniczy druid ? tym razem w rzeczywistym świecie.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 06 - Andżelika - odcinek 06

Włatcy Móch - Lekcja 06 - Andżelika - odcinek 06

Andżelika
Matce Anusiaka wypadł z torebki tampon. Zarówno on jak i cała paczka uznają to za nabój. Na lekcje przychodzi Andżelika ? dziewczynka z USA. Ma 11 lat, ale trafia do tej klasy ze względu na różnice programowe w nauczaniu. W toalecie rozkochuje w sobie Konieczkę, Anusiaka i Maślanę, pokazując do czego służy tampon. Wszyscy trzej proponują jej wspólne chodzenie, na co Andżelika się godzi. Następnego dnia z nimi zrywa i bezskutecznie stara się rozkochać Czesia łapiąc muchy, które wytresowała tak, by latały układając serce.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 05 - Piersza komunja - odcinek 05

Włatcy Móch - Lekcja 05 - Piersza komunja - odcinek 05

Piersza komunja
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych odcinków pierwszej serii. Na początku autorzy głosem Czesia zamieszczają o tym informację. Odcinek pokazuje reakcje dzieci na zbliżającą się ceremonią Pierwszej Komunii. Każdy z czwórki bohaterów ma własne problemy: Maślana się panicznie boi diabła, zaś Konieczko okazuje się być ateistą. Anusiak się aż tak się nie boi a Czesio wręcz się cieszy że może sobie pośpiewać. Marcel okazuje się być diabłem który pomaga Konieczce zdobyć pieczątki dzięki którym może przystąpić do pierwszej komunii.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 04 - Wójek Alfred - odcinek 04

Włatcy Móch - Lekcja 04 - Wójek Alfred - odcinek 04

Wójek Alfred
Na lekcji anatomii Pani Frał prezentuje na modelu człowieka różne organy. Wywołuje to obrzydzenie całej klasy, z wyjątkiem Czesia, który jako jedyny proponuje nazwać pomoc naukową (Wójek Alfred). Po lekcji bohaterowie idą zagrać w Magicznych Wojowników. W trakcie gry Czesio ciągle wspomina "Wójka Alfreda", za co reszta się na niego obraża. Anusiak w wulgarny, usłyszany od ojca sposób wyrzuca Czesia. Zasmucony Czesio spotyka na cmentarzu Marcela, który w zamian za przekazanie listu Higienistce obiecuje sprowadzenie Wójka Alfreda. W tym samym czasie reszta bohaterów pod wpływem wyrzutów sumienia postanawia zrobić to samo. Jednakże Marcel ich ubiega. Następnego dnia kradzież wychodzi na jaw i rozpoczyna się poszukiwanie winnych. Chłopcy, którzy obawiają się, że wina spadnie na nich, postanawiają zamówić w Internecie kolejnego manekina. Wykorzystują do tego celu witrynę, z której korzystała matka Konieczki, jak tata wyjechał na delegację. Tymczasem Higienistka podczas wizyty na cmentarzu odkryła w cmentarnej kaplicy Czesia bawiącego się z Wójkiem Alfredem. Jednakże wdzięczność wobec Czesia za dostarczenie wiadomości nie pozwoliła jej zabrać pomocy naukowej. Zamiast tego ukradła figurkę z kaplicy, zabrała do swojego gabinetu i zaczęła ją przerabiać. Następnego dnia w klasie pojawiły się dwa modele, które bynajmniej nie były pomocami naukowymi.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 03 - Order dla Maślany - odcinek 03

Włatcy Móch - Lekcja 03 - Order dla Maślany - odcinek 03

Order dla Maślany
W trakcie przerwy bohaterowie bawią się w wojnę. Skutkuje to urazem Konieczki, który zostaje wysłany do Higienistki. Podczas opatrywania Higienistka daje Konieczce "order" za odwagę. Wywołuje to zazdrość wśród jego kolegów. Na następnej przerwie postacie celowo ranią Anusiaka, by także on dostał order. Anusiak otrzymuje "Purpurowe serce", natomiast Pani Frał zakazuje wszelkich zabaw na przerwie i nakazuje dzieciom wykonywanie pajacyków. W trakcie wykonywania ćwiczenia Czesio przypadkowo łamie sobie nogę, za co otrzymuje od Higienistki "order" z wizerunkiem B. B. Kinga. Maślana postanawia za wszelką cenę samodzielnie zdobyć order dla siebie. Niestety dwie próby nie udają się, dlatego odkupuje ordery od kolegów. W trakcie powrotu do domu Maślana wpada do studzienki kanalizacyjnej, co skutkuje złamaniami i wizytą w szpitalu.


separator separator
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438,