Posortuj według: datydownup alfabetudownup ocenydownup autoradownup

Włatcy Móch - Lekcja 41 - Mel - odcinek 41

Włatcy Móch - Lekcja 41 - Mel - odcinek 41

Mel
Dzień Nauczyciela. Podczas uroczystej akademii, na której swoją mowę wygłasza Andżelika, pojawia się zielone monstrum, które jest stale głodne. Akademia zostaje przerwana z powodu ataku potwora na szkołę. Nad światem zawisło widmo zagłady. Praktycznie nikt nie zna pochodzenia potwora, praktycznie... tylko Anusiak skrywa pewną tajemnicę. Główni bohaterowie starają się powstrzymać monstrum. Z małą pomocą swoich pluszaków, oczywiście.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 40 - Pochót - odcinek 40

Włatcy Móch - Lekcja 40 - Pochót - odcinek 40

Pochót
Zbliża się weekend majowy. Anusiak i Konieczko przygotowują się do pochodu. Maślana i Andżelika zamierzają świętować tylko z okazji rocznicy konstytucji. Higienistka, by załagodzić powstały w klasie spór, zaprasza uczniów na alternatywną demonstrację. Na cmentarz przybywa zombie Marii Curie-Skłodowskiej. Ucieka ona bowiem z doczesnego miejsca pochówku po niespodziewanym wybuchu chemicznym, który sama spowodowała. W cmentarnej kaplicy otrzymuje substancje radioaktywne, którymi poi Marcela i Pułkownika. Ci, po długiej nocy nic nie pamiętają, a co dziwniejsze - świecą. Tymczasem demonstracja "przyjaciół" pani Higienistki okazuje się być paradą równości. Każdy z uczniów miał przygotować własny transparent. Czesio "pożyczył" feretron...


separator

Włatcy Móch - Lekcja 39 - Jasełki - odcinek 39

Włatcy Móch - Lekcja 39 - Jasełki - odcinek 39

Jasełki
Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Klasa II B ma zaprezentować własną wersję szkolnych jasełek. Każdy uczeń dostaję swoją rolę: Anusiak-Baltazar, Maślana-Kacper, Konieczko-Melchior, Angelika-Maryja, Czesio-Józef, Higienistka-Diabeł kuszący Heroda, Przekliniak-Mały Jezus, Karolina-Właścicielka gospody i Zajkowski-Herod. W klasie pani Frał każe wszystkim zrobić próbę jasełek. Jednak chłopacy na koniec są trochę oburzeni. Ich zdaniem w jasełkach brakuje "przelewu krwi", Al-Kaidy i innych "atrakcji"...


separator

Włatcy Móch - Lekcja 38 - Piure dla słonia - odcinek 38

Włatcy Móch - Lekcja 38 - Piure dla słonia - odcinek 38

Piure dla słonia
Podczas wycieczki do ogrodu zoologicznego Maślana, Konieczko i Anusiak trafiają do karceru za przemycanie jedzenia dla słonia. Pan od karceru zjada piure znalezione przez Czesia przez co ginie z nie wiadomych powodów. Czesio tylko mówi chłopakom że piure samo wyrosło. Zaraz potem bohaterowie znajdują koalę który im daje liście eukaliptusa o niezwykłych właściwościach: po ich zjedzeniu rozumie się zwierzęcą mowę. Dzięki nim okazuje się że są wybrańcami by uwolnić zwierzęta z zoo a także się dowiadują że ogrody zoologiczne to faszyzm.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 37 - Kompu-kompu - odcinek 37

Włatcy Móch - Lekcja 37 - Kompu-kompu - odcinek 37

Kompu-kompu
Klasa 2B udaje się z wycieczką do Aqwaparku. Tam dzieci rozpoczynają zabawę pod czujnym okiem ratownika. Pani Frał udaje się tymczasem na serie zabiegów upiększających, a Higienistka poddaje się przymusowo zbawiennemu oddziaływaniu sauny i wywołała niespodziewanie dżina, którym jest Marcel. Chłopcy z nudów rozpoczynają zabawę w poszukiwaczy skarbów. Przez co Czesio podczas końca zabawy zalał całe mieszkanie Anusiaka i inne.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 36 - Szczypionka dla Frycka - odcinek 36

Włatcy Móch - Lekcja 36 - Szczypionka dla Frycka - odcinek 36

Szczypionka dla Frycka
W szkole trwają szczepienia przeciw gruźlicy. Jak się potem okazuje, w butelkach zamiast szczepionek znalazł się zmutowany wirus, co po podaniu zastrzyków wykryła Higienistka, uprzednio zaalarmowana przez Konieczkę. W krótkim czasie w całej szkole wybucha epidemia. Czesio poznaje nowego kolegę, Frycka - mistrza gry na cymbałkach.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 35 - Deszcze niespokojne - odcinek 35

Włatcy Móch - Lekcja 35 - Deszcze niespokojne - odcinek 35

Deszcze niespokojne
Szkolna higienistka jest ostatnio bardzo przemęczona swoją pracą. Wieczorem postanawia obejrzeć jakiś dobry serial. Okazuje się że wszystkie jej ulubione programy są na innych kanałach i to dopiero o tej samej godzinie. Jednak higienistka stawia na klasykę: wybiera "Czterech pancernych i psa". Okazuję się jednak że akcja tylko na początku wydaje się jak w oryginale ale Higienistka zauważa że zamiast głównych bohaterów "czterech pancernych" są: Anusiak, Maślana, Konieczko i Czesio. Występują też inne osoby które zna, a do tego akcja się całkowicie przemienia w fantastyczną opowieść. W czasie oglądania do Higienistki przychodzi pani Frał.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 34 - Czech, Cześ i Brambor - odcinek 34

Włatcy Móch - Lekcja 34 - Czech, Cześ i Brambor - odcinek 34

Czech, Cześ i Brambor
Andżelika przebywa na wymianie w Czechach, na jej miejsce do klasy 2 B przyjeżdża Czech Honzik. Maślana chwali się chłopakom nowym psem. Postanawiają zabrać zwierzę do szkoły. Tam w toalecie ma miejsce wypadek. Pies Maślany zadławił się kałem z klozetu. Tymczasem Andżelika poznaje legendę o "Bramborowym Wilkolacku", jednak nie do końca okazuje się ona fikcją. Higienistka zdegrowała Neuronowo-Molekularnie Ramba i Honzika i przemieniła Bramborowego Wilkołaka. Chłopcy chcą uratować Honzika i Ramba. W tym odcinku można się dowiedzieć o tym że brambor to po czesku znaczy ziemniak.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 33 - Ekskumancja - odcinek 33

Włatcy Móch - Lekcja 33 - Ekskumancja - odcinek 33

Ekskumancja
Zwłoki Marcela zostają zbezczeszczone. Po awanturze Higienistki dyrektor cmentarza zaleca kremację zwłok męża. Dzieci są na wycieczce w szpitalu, po którym oprowadza je ordynator. Czwórka bohaterów odłącza się od grupy i trafia do kostnicy, gdzie spotyka ich lekarz - brat ordynatora. Przy chłopcach dokonuje rozcięcia zwłok, co prowadzi ich do utraty przytomności. Okazuje się, że dyrektor cmentarza i lekarze są trojaczkami. Lekarz pobiera organy wewnętrzne głównych bohaterów na handel. Podczas wycinania Czesiowi kiszki ten budzi się zdenerwowany, dopytuje się czemu lekarze zabierają mu kiszkę. Po przetransportowaniu zwłok Marcela bracia wrzucają ciała bohaterów do trumny Marcela, która zostaje skierowana do krematorium. W krematorium czeka Pułkownik z pomocą, lecz nie udaje mu się otworzyć trumny. Przybywa Miś Przekliniak, głośno manifestując swój sprzeciw. Dociera jednak za późno, gdy ciała uległy już spaleniu. Przekliniak wzywa Boga prosząc go o cofnięcie czasu. Czas cofa się do początku odcinka, zanim grób Marcela został zbezczeszczony.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 32 - Gigant - odcinek 32

Włatcy Móch - Lekcja 32 - Gigant - odcinek 32

Gigant
Anusiak, Konieczko, Maślana i Czesio zostali oskarżeni o przyklejenie plastelinowych genitaliów na godło Polski, wobec czego pani Frał wezwała ich rodziców. Czesio nie ma rodziców, więc przebrali się za nich Marcel i Pułkownik. Wszyscy chłopcy oprócz Czesia dostali szlaban od rodziców. Konieczko dostał zakaz eksperymentów, Maślana stracił kartę kredytową, a Anusiak dostał tak ostre lanie, ze nie mógł nazajutrz siedzieć w ławce. Jedynie Marcel i Pułkownik nie byli źli, uczyli Czesia patriotyzmu i dali mu flagę. Chłopcy oskarżali Zajkowskiego o donos (naprawdę zrobiła to klasa VI c, do czego Zajkowski później się przyznał). Później pobili go w toalecie i pokryli go klejem. Do toalety przyszła pani Frał, która przykleiła się do Zajkowskiego. Chciała z nim pójść do Higienistki, lecz jej nie było i musieli czekać pod jej gabinetem całą noc. Higienistka bowiem czciła rocznicę śmierci Marcela, lejąc jemu wódkę na grób, lecz płyta nagrobna była pęknięta i wódka ściekała do środka. Wobec tego Marceli i Pułkownik otworzyli płytę i spostrzegli masę alkoholi, które wypili. Tymczasem Anusiak, Konieczko, Maślana i Czesio postanowili uciec z domów. Zabrali ze sobą maskotki i pojechali pociągiem na Mazury. Podczas podróży chłopcy urządzili zawody, kto pierwszy dotknie torów przez muszlę klozetową, a także Czesio opowiedział wszystkim historię wojny polsko-bolszewickiej. Nazajutrz okazało się, że dojechali do Kaliningradu. Do przedziału przyszedł rosyjski kontroler, którego chłopcy pobili z pomocą maskotek, gdyż myśleli, że bolszewicy ponowili inwazję na Polskę i rozpoczęła się kolejna wojna. Rodzice z kolei szukali swoich dzieci. Znaleźli ich w telewizji podczas nadawania reportażu o nowej wojnie polsko-rosyjskiej.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 31 - Kosmata Demokrancja - odcinek 31

Włatcy Móch - Lekcja 31 - Kosmata Demokrancja - odcinek 31

Kosmata Demokrancja
Zbliżają się wybory, w których kandyduje ojciec Anusiaka. Również w klasie odbyły się wybory do samorządu szkolnego, w których startowali Anusiak i Andżelika. W klasie odbyła się debata między nimi. Program Andżeliki podobał się większej części klasy i pani Frał, natomiast populistyczny program Anusiaka tylko jego kolegom. Głosy zostały policzone w nocy u Higienistki. Ona jednak obawiając się, że pani Frał może sfałszować wynik na korzyść Andżeliki, prosi ją o uczciwe liczenie. Pani Frał śni się Anusiak w roli Hitlera, przemawiający "Belfry do gazu!". Wygrała Andżelika. Zasmuciło to Higienistkę, która powiedziała "Komuna wróciła", lecz nie Anusiaka, gdyż jego ojciec wysunął się na prowadzenie w sondażach. Czesio z kolei chciał być dorosły. Pani Higienistka dała mu "leki na dorosłość", Czesio zaczął je zażywać, ale nie działały, wtedy pan Pułkownik, odkrył że pani higienistka dała mu zwykłe miętówki. Pan Pułkownik znał starą recepturę na maść na porost włosów, zrobili ją, a Czesio zaczął coraz bardziej zarastać włosami, lecz gdy opuścił go Miś Przekliniak, który nie chciał się przytulać do zarośniętego Czesia, postanowił je zgolić.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 30 - Fluder - odcinek 30

Włatcy Móch - Lekcja 30 - Fluder - odcinek 30

Fluder
Idąc do szkoły, Konieczko pokazuje kolegom znalezioną przez siebie strzykawkę. Podczas lekcji, Pani Frał opowiada o klasie specjalnej. Wtedy też z powodu przepełnienia klasy eS, do II b trafia Robert Fluder. Na przerwie bohaterowie, w ramach doświadczenia, pobierają od Czesia limfę, z żółtym limfocytem. Jednak strzykawkę zabiera im Fluder i na lekcji wstrzykuje ją Andżelice. Chłopcy zanoszą ją do Higienistki. Jednak ta po oprzytomnieniu, wraca do domu. Po drodze Andżelika, coraz bardziej zaczyna przypominać Czesia: ma zieloną twarz i wycieka jej zielony płyn. Rodzice nie poznają swojej córki i ta trafia do bidula. W parku czwórka bohaterów, stara się zabrać nowemu uczniowi strzykawkę, lecz zamiast tego dostają lanie. "eS", jak go nazywa czwórka, zabiera Czesiowi nogę, a Maślanie wstrzykuje krew kota. Robert wraca do Domu Dziecka, gdzie chowa strzykawkę i skradzioną nogę Czesia. Andżelika w ramach zemsty, podczas jego nieobecności zabiera te rzeczy. Higienistka wstawia Czesiowi protezę w postaci mikrofonu. Ta mu się jednak nie podoba. Tymczasem trwają poszukiwania Andżeliki. Ona zaś, wyciąga ze swojego organizmu limfę Czesia i przybiera naturalną postać. Przybiega do szkoły, gdzie trwają przesłuchania w sprawie jej zaginięcia. Wstrzykuje Fluderowi substancję, wyciągniętą z siebie. Ten zabieg sprawia, że uczeń staje się normalnym chłopcem i odnajduje rodziców - policjantów. Czesio otrzymuje swoją nogę, a Maślana nadal zachowuje się jak kot.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 29 - Motorynka i myszykiszki - odcinek 29

Włatcy Móch - Lekcja 29 - Motorynka i myszykiszki - odcinek 29

Motorynka i myszykiszki
Dziadek Anusiaka ciężko chory trafia do szpitala, a w spadku bohater ma dostać od niego motorynkę. Dziadek zapada w śpiączkę, Anusiak dowiaduje się, że motorynkę dostanie dopiero po jego śmierci. Dziadek w śpiączce może przeleżeć długie miesiące, więc Anusiak postanawia pomodlić się, aby dziadek poszedł do nieba; jego modlitwa się spełnia. Na pogrzebie Czesio bawi się śpiewając gorzkie żale (w rozumieniu Czesia - stare smutne pieśni kościelne). Na stypę przychodzą Marcel i Pan Pułkownik. Anusiak, Konieczko, Maślana i Czesio jadą z rodzicami Anusiaka po motorynkę, podczas pierwszej przejażdżki zatrzymuje ich policja, chcą im wlepić mandat za jeżdżenie we czterech na jednej motorynce. Niespodziewanie porównują próbki lakieru ich pojazdu i lakieru z motorynki, którą potrącono sołtysa Modlimowa. Okazuje się, że dziadek Anusiaka zabił sołtysa, lecz nieświadomi niczego policjanci posądzają ich o zabójstwo. Czwórka bohaterów trafia do aresztu gdzie spotykają Ponurego Żniwiarza - czyli śmierć. Czesio wygrywa ze śmiercią w "myszykiszki", śmierć daruje im życie, ale rekwiruje motorynkę.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 28 - Prawda ekranu - odcinek 28

Włatcy Móch - Lekcja 28 - Prawda ekranu - odcinek 28

Prawda ekranu
Klasa II b idzie do teatru. Czwórka bohaterów zauważa dwójkę ludzi, którzy dzień wcześniej umarli w serialu. Myśląc, że to zombie niszczą spektakl. Pani Frau i pani Higienistka zamierzają zrobić spektakl "Smok wawelski". Konieczko zostaje reżyserem, Maślana królem, Andżelika królewną, Anusiak Dratewką, Zajkowski smokiem, Karolina krzakiem, Czesio rycerzem który ucieka przed smokiem, a pani Higienistka robi muzykę. Konieczko zamierza zmienić scenariusz. Król Maślana jest wdowcem, rycerz Czesio mówi, że może zabić smoka ale musi zniszczyć kolonie mutantów na Saturnie. Pani Frau nie podobają się te zmiany, lecz wprowadza dodatkowe - chce aby smok nie ginął na końcu. Konieczko wprowadza jeszcze kilka zmian w dialogach i zamiast efektów specjalnych, używa prawdziwego ognia podpalając Andżelikę. Pani Frau chce przerwać przedstawienie, ale pani Higienistka ogłusza ją.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 27 - Móndial - odcinek 27

Włatcy Móch - Lekcja 27 - Móndial - odcinek 27

Móndial
Maślana stawia 100 zł, że polska przegra z Niemcami 0:6. Gdy staje się to prawdą, wygrywa 800 zł. Następnego dnia w szkole na lekcji WF-u zapomina stroju i jest wyproszony za drzwi. Wtedy nauczycielka nadweręża swoje mięśnie. Wtedy Maślana idzie odebrać nagrodę i stawia że Polacy przegrają 0:8 z Austrią. Higienistka zastępuje nauczycielkę na lekcji WF-u, gdzie okazuje się że Czesio potrafi kopnąć trafnie piłkę do bramki przeciwnika celując w muchę (a jest bramkarzem). Maślana idzie po nagrodę do Bukmachera. Pod namową pracownika zakładów obstawia milion złotych , że Czesio strzeli 100 goli. Na następny dzień szykuje 100 much. Na meczu sędzia daje czerwoną kartkę naszym bohaterom przed pierwszym gwizdkiem (Czesio dostaje kartkę jako pierwszy za śpiewanie wulgarnej przyśpiewki, później nerwów na wodzy nie utrzymują inni). Rozbija się bójka. Maślana żałuje że przegrał 6 tysięcy (używa sformułowania patyki). Czesio daje Maślanie 6 patyków (dosłownie) i mówi że na jutro przyniesie trochę szmalcu.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 26 - Pszypadek Czesława - odcinek 26

Włatcy Móch - Lekcja 26 - Pszypadek Czesława - odcinek 26

Pszypadek Czesława
Czesio ma problemy ze swoją pamięcią, koledzy z klasy zauważają to w czasie drogi do szkoły. Poganiają go, gdyż nie chcą się spóźnić kolejny raz. Do szkoły zostaje zaproszony mgr Jan Bonk, psycholog i logopeda. Ma dokonać badań i zdiagnozować wady wymowy u dzieci, które nie są z tego powodu zadowolone. Posiadają obawy, ostatecznie zostają zmuszeni do podania się badań pod groźbą trafienia do poprawczaka. Postawione diagnozy przez naukowca okazują się być zaskakujące. Okazuję się że Konieczko cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), Maślana zostaje skierowany na podcięcie języka, Anusiak ma mieć udrożnienie przegrody nosowej. Czesio zostaje wprowadzony w hipnozę przez psychiatrologa, podczas niej spotyka swoich dawnych przyjaciół.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 25 - Próhnica - odcinek 25

Włatcy Móch - Lekcja 25 - Próhnica - odcinek 25

Próhnica"
Ministerstwo Edukacji rozpoczyna program fluoryzowania uzębienia w szkołach podstawowych. W ramach akcji w szkole pojawia się dentystka, której głównym zadaniem jest ocenienie skuteczności przeprowadzonego programu. Chłopcy, którzy nie chcą myć zębów przez specjalny preparat o smaku anyżowy podmieniają na sok z kiwi i psuja coraz bardziej zęby. Gdy okazuje się że czeka ich spotkanie dentystyczne okaże sie że będą bardzo ostro badani. Okazuję się że Czesio jest niezwykłym pacjentem, posiadającym nadliczbową ilość zębów. Najlepsza przyjaciółka Czesia - ślepa kiszka, daję o sobie mocno znać.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 24 - Memęto Mori - odcinek 24

Włatcy Móch - Lekcja 24 - Memęto Mori - odcinek 24

Memęto Mori
Czwórka głównych bohaterów postanawia zostać ministrantami. Gdy jednak siostra katechetka ekskomunikowała ich za wybryki w kościele, zaczęli poszukiwać nowej religii. Andżelika poleca im Kościół Reformowany, do którego należą już m.in. ona sama oraz Higienistka. Chłopcom jednak szybko znudził się gospel, a więc rozpoczęli poszukiwania od nowa. Następnie zaprzyjaźnili się z kierowcą autobusu, który odprawił z nimi "czarną mszę". Maślana, Anusiak, Konieczko i Czesio zostają przyjęci do piekła, ale zaraz po tym są z niego wyrzuceni. W tym samym czasie Marcel próbuje przeprosić Higienistkę za swoje samobójstwo. Ten nie odważa się na to, a Higienistka śmiertelnie obraża się na zmarłego męża.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 23 - Pozytywna wibracja - odcinek 23

Włatcy Móch - Lekcja 23 - Pozytywna wibracja - odcinek 23

Pozytywna wibracja
Higienistka diagnozuje u Pani Frał napięcie niestety seksualne. Chłopcy zaniepokojeni niezwykłym stanem Pani Frał starają się jej pomóc, nasyłając na nią sławnego wujka Maślany. Przy okazji potwierdza się wcześniejsza plotka o rozrąbywaniu taboretów pewną częścią ciała... Grając w Magicznych Wojowników w swojej tajnej bazie chłopcy pokonują smoka z pomocą tajemniczego Paladyna.


separator

Włatcy Móch - Lekcja 22 - Za kólisami - odcinek 22

Włatcy Móch - Lekcja 22 - Za kólisami - odcinek 22

Za kólisami
Odcinek przypomina dodatki do filmów DVD - wywiady z aktorami, urywki filmowe, ciekawostki z planu filmowego... Postaci z serialu okazują się dorosłymi aktorami - Miss Frau okazuje się znaną pieśniarką i aktorką teatralną, Konyetchko - zwykłym aktorem filmowym, Anushyak okazuje się homoseksualistą, Mashylana ? czyli znany "trwaldziel" polskiej sceny filmowej ? daje się zobaczyć jako pokorny i uprzejmy człowiek, zaś Tchesyo to w rzeczywistości rozpuszczony gwiazdor, dla którego ważne są tylko potrzeby materialne. Słuchamy też opowieści aktorki komediowej Higienist, opowiadającej zabawne zdarzenia z planu filmowego. W odcinku zaznaczona jest śmierć Marcela, jednej z gwiazd serialu. Twórca obiecuje kreować jego postać komputerowo.


separator
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438,